Εκπαιδευτικά προγράμματα

Έκθεση κατασκευών τεχνολογίας σχολικού έτους 2022-2023

Στο πλαίσιο του μαθήματος της Τεχνολογίας, οι μαθητές της Α΄και Β΄ τάξης του σχολείου μας πραγματοποίησαν έκθεση με τα ατομικά έργα και τις ομαδικές  μακέτες  που υλοποίησαν κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς, χρησιμοποιώντας ανακυκλώσιμα και άλλα πρωτότυπα υλικά και  επιστρατεύοντας τη φαντασία τους και το καλλιτεχνικό τους ταλέντο!

Επίσης πραγματοποιήθηκε ψηφοφορία από το εκπαιδευτικό προσωπικό του σχολείου για την ανάδειξη των καλύτερων κατασκευών. Ακολουθούν τα έργα που διακρίθηκαν.

Από την Α’ τάξη

Στη πρώτη θέση το έργο «Ενεργειακό σπίτι» του μαθητή Νικηφόρου-Ευθύμιου Ζόμπολα  του  Α4.

Στη δεύτερη θέση το έργο «Αεροπλάνο» του μαθητή Σταύρου Σπυρόπουλου του  Α4.

Στη τρίτη θέση το έργο «Ρολόι Κούκος» της μαθήτριας Δήμητρας – Γεωργίας  Μαστοράκη του  Α3.

Για την Β΄ Τάξη το ομαδικό έργο που ξεχώρισε ήταν η μακέτα με τίτλο «Club Golden Angel» από τους/τις μαθητές/τριες του Β1:

1. Κάμπο Έρσι

2. Καντάρης Κυριάκος – Μαρίνος

3. Καργιωτάκη Μαρκέλα

4. Κερμανίδη Άννα

5. Κοτσίνη Αθανασία

6. Κουκουβιτάκη Βασιλική

7. Κυπραίου Νίκη

8. Κωβαίου Ευφροσύνη

9. Κωσταρέλλου Ευθυμία – Παναγιώτα

10. Λίπο Νάντια

11. Ξυγκάκη Όλγα

12. Στεφανάτου Αγγελική – Άννα

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και στους καθηγητές τους, κυρία Θεοχαράτου Ευγενία και Βακάλη Γιώργο!