Δράσεις Εκδηλώσεις Κοινωνικές

Εκδήλωση για το διαδικτυακό εκφοβισμό

Με ιδιαίτερο ενδιαφέρον παρακολούθησαν γονείς και εκπαιδευτικοί του σχολείου μας την εκδήλωση που διοργάνωσε η σχολική μας μονάδα με πρωτοβουλία της κυρίας Κουρνέτα, καθηγήτριας γερμανικής φιλολογίας. Περάν της κατατοπιστικής εισήγησης του καλεσμένου μας, κυρίου Τάσου Ασβεστά, πραγματοποιήθηκε πλούσια συζήτηση μεταξύ των συμμετεχόντων για ζητήματα που αφορούν γενικότερα την καταπολέμηση του εκφοβισμού στο χώρο του σχολείου.

Το σχολείο μας πέραν της καθημερινής προσπάθειας που καταβάλλει για τον εξοβελισμό συμπεριφορών που μειώνουν ή πληγώνουν μαθητές/μαθήτριες, θα συνεχίσει να ενημερώνει τους γονείς και τους μαθητές/τις μαθήτριές του με κάθε πρόσφορο τρόπο για τα ζητήματα του σχολικού εκφοβισμού.