Δράσεις Κοινωνικές

Συνεισφορά του σχολείου μας στο make a wish!

Η οργάνωση make a wish δραστηριοποιείται εκπληρώνοντας τις ευχές παιδιών τα οποία πάσχουν από σοβαρές ασθένειες. Το δικό τους λιθαράκι στην προώθηση των δράσεων της οργάνωσης συνεισέφεραν οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας, συγκεντρώνοντας και καταθέτοντας ένα σεβαστό ποσό μέσω της αγοράς των γνωστών πια αστεριών του οργανισμού. Παράλληλα, μαθήτες μας έστειλαν τις ευχές τους στα παιδιά του make a wish, συμπληρώνοντας τις ευχετήριες κάρτες με σχήμα αστεριού!

Θέλουμε να ευχαριστήσουμε τα παιδιά και τους εκπαιδευτικούς για την κοινωνική τους ευαισθησία, αφού η μικρή συνεισφορά του καθενός μπορεί να παράξει ένα σημαντικό αποτέλεσμα. Πολλές ευχαριστίες στο μαθητή Ζυλάλι Αμπάς και τις μαθήτριες Κερίμι Φραντσέσκα και Κρομμύδα Άντζελα, που ανέλαβαν τη διεκπεραίωση της δράσης!

Καλό είναι να θυμόμαστε ότι η αλληλεγγύη είναι το μεγαλύτερο “όπλο” που διαθέτουν οι άνθρωποι για να ξεπεράσουν τα εμπόδια, ειδικά όταν οι καιροί χαλεποί, όπως σήμερα!