Χαιρετισμός Διευθύντριας

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες

θα ήθελα να εκφράσω τη συγκίνησή μου με αφορμή την ανάληψη των νέων διευθυντικών καθηκόντων μου σε ένα σχολείο έμβλημα για την περιοχή του Κορυδαλλού,μια και ήταν το πρώτο σχολείο που λειτούργησε ως Λύκειο-Θηλέων.
Είμαι απόφοιτος του σχολείου αυτού, γι'αυτό και "από καρδιάς" σας διαβεβαιώνω ότι θα στηρίξω με όλες μου τις δυνάμεις την εύρυθμη λειτουργία του και θα τη συνεχίσω σεβόμενη τη διαδρομή του μέσα στο χρόνο.
Θα καταβάλω κάθε δυνατή προσπάθεια για μια ουσιαστική κι εποικοδομητική συνεργασία μαζί σας.
Η γόνιμη στήριξή σας θα συμβάλλει αναμφίβολα στο εκπαιδευτικό και παιδαγωγικό μας έργο.
Καλή δύναμη, καλή υγεία σε όλους μας για τη συνέχεια του υπολοίπου της σχολικής περιόδου με όραμα αλληλεγγύης, αλληλοβοήθειας και ευσυνειδησίας.

Αγαπητοί μου μαθητές

Το σχολείο είναι ο χώρος δουλειάς μας και το δεύτερο σπίτι μας. Συμβιώνουμε με αξιοπρέπεια και σεβασμό στην προσωπικότητα και τα δικαιώματα των άλλων, με ευγένεια, υπευθυνότητα, δημοκρατικό διάλογο και αλληλεγγύη προς τους εκπαιδευτικούς και τους συμμαθητές σας.
Καλό υπόλοιπο της σχολικής χρονιάς.

Με πολλή εκτίμηση

Μαρία Ανδρουλάκη-Καραλή